LotniczaPolska.pl

Wpisy na blogu:

imię: Grzegorz
nazwisko: Kucharczyk
pseudonim: Iwan
czym się zajmuję: jestem instruktorem, egzaminatorem, trenerem, szkoleniowcem, prowadzę całoroczną bazę spadochronową w Hiszpanii,
należę do: USPA - największego stowarzyszenia spadochronowego na świecie
zainteresowania: spadochroniarstwo, BASE, paraplany, paralotnie
tytułem wstępu: 25 lat w cugu pasji i 9000 skoków, nieodwracalne zmiany w percepcji przegryzionej adrenaliną
Szukaj na LotBlogi:

Zaawansowane

Grzegorz 'Iwan' Kucharczyk
O skakaniu i lataniu, z głębi głowy i serca

Mój pierwszy e-book spadochronowy

Grzegorz 'Iwan' Kucharczyk |  •  26 gru 2014 - 09:25:18 

Podręcznik spadochronowy
Nie chcąc dołączyć do tych, którzy tylko narzekają, zrobiłem coś. Napisałem poradnik spadochronowy, który kieruję głównie do młodych skoczków.
Niejednokrotnie apelowałem o rozsądek i podnosiłem temat braku zainteresowania spadochroniarzami, którzy ukończyli szkolenie podstawowe i zostali zostawieni sami sobie.

To duży problem z zakresu bezpieczeństwa. To, w moim odczuciu luka szkoleniowa. O ile uczniowie, w trakcie AFF lub SL, lub rzadko IAD, są pod stałym nadzorem instruktorów, to zaraz po zakończeniu tego kursu opieka nad nimi ogranicza się do podpisu.
A w głowach, które są jeszcze nienapełnione wiedzą zaczynają się mościć przeróżne zwariowane pomysły.

Poradnik "Co dalej po AFF?" to pierwszy z planowanego przeze mnie cyklu publikacji. Zacząłem trochę niechronologicznie, przeskakując ponad szkoleniem podstawowym. Wynika to z wyżej opisanego zagrożenia. Szkolenie podstawowe jest nieźle zabezpieczone. Pierwszą zapełniłem więc, najgroźniejszą moim zdaniem lukę.

Poradnik pomaga zrozumieć skoczkowi zagrożenia, możliwości, warunki uzyskania licencji, zasady treningu. To prawie 250 stron popartych grafikami. Poradnik zawiera opisane i wytłumaczone najczęściej popełniane błędy pilotażu, rozpisane ćwiczenia poprawiające umiejętności.

Wydaje mi się, że młody skoczek, z takim narzędziem będzie dużo bardziej świadomy i bezpieczny. Oczywiście e-book nadaje się też jako źródło nowoczesnej wiedzy o skokach spadochronowych dla wszystkich zainteresowanych. Nie jest pisany jakimś tajemniczym slangiem a wiedza w nim zawarta, to moje doświadczenie szkoleniowe. Zresztą już wcześniej była namiastka tego e-booka w postaci skryptu FS1. Jak się okazuje, krąży on kopiowany, bo nic innego nie ma.

Jednym z pierwszych pytań ze strony portalu, na którym zamierzam wystawiać e-book było: czy nie boję się, że zaraz będzie to kopiowane i nielegalnie przekazywane? No cóż, pewnie, że trochę się boję. Swoich uczniów zostawiam z przygotowanymi przeze mnie materiałami. Dostają skrypt do odświeżania wiedzy z zakresu AFF i skrypt do nauki budowania formacji. Wiem, że niektóre polskie ośrodki szkolenia używają bez pytania moich materiałów. Co mam poradzić na nieuczciwość? Nic. Przykre, że po tym, jak za darmo udostępniam masę publikacji, uzupełniam dział support skoczka na www.skokiwhiszpanii.pl nikt nie kontaktuje się ze mną odnośnie używania moich namiastek podręczników.

Teraz efektem mojej pracy i zebranego przez 25 lat doświadczenia dostępny jest e-book, Co dalej po AFF? Cena jest krótko mówiąc bardzo przystępna. 19,90 pln w zestawieniu z ponad trzykrotnie wyższą ceną poradnika o wędkowaniu jest moim zdaniem uczciwa i atrakcyjna. Nic więcej nie mogę zrobić.

Następną publikacją, nad którą już pracuję, będzie poradnik o tym jak zacząć skoki spadochronowe. Czyli od pomysłu na skoki aż do ukończenia szkolenia podstawowego.

Zapraszam do lektury poradnika winking smiley


Zakup w sklepie WingStore
Zakup w sklepie SkyCampStoreZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-06 10:47 przez Grzegorz 'Iwan' Kucharczyk.

•   0  Komentarz(y)

Komentarze

Brak komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym blogu.

Kliknij żeby zalogować