LotniczaPolska.pl

Wpisy na blogu:

imię: Leszek
nazwisko: Mańkowski
czym się zajmuję: jestem zawodowym instruktorem paralotniowym
należę do: Aeroklubu Krakowskiego, Szkoły Latania Rekreacyjnego „AEROKRAK”
zainteresowania: wszystkie rodzaje lotnictwa
pasje: modelarstwo lotnicze, narty, jazda motocyklem, podróże
tytułem wstępu: Paralotniarstwo – najlżejsza odmiana lotnictwa, ale jakże prawdziwa, bliska powietrzu, jedyna i niepowtarzalna. Kiedy powstało, poświeciłem dla niego spadochrony i lotnie. I nie żałuję. Latanie szybowcem i samolotem traktuję jako swego rodzaju młodzieńcze wyzwanie. Bo zawsze chciałem być pilotem, ale dopiero teraz w kwiecie wieku spełniłem swe młodzieńcze marzenia. I co ciekawe – im więcej latam, tym bardziej tęsknię za tym co lubię najbardziej, a co paradoksalnie ogranicza mi wykonywanie zawodu instruktora paralotniowego – tęsknie za swobodnym, niczym nie skrępowanym lataniem. Całe szczęście, że jest jeszcze parę zabawek, którymi można się bawić, oraz – a może przede wszystkim - o nich pisać. To także lubię!
Szukaj na LotBlogi:

Zaawansowane

Leszek Mańkowski
Blog Leszka Mańkowskiego

VI Nowotarski Piknik Lotniczy okiem pilota.

Leszek Mańkowski |  •  24 sie 2014 - 12:29:35 

To już szósty raz spotkali się piloci oraz miłośnicy lotnictwa na jednym z najpiękniejszych lotnisk w Polsce, z Tatrami w tle. I wierzcie lub nie, z każdym rokiem organizatorzy, czyli członkowie Aeroklubu Nowy Targ i ich przyjaciele sponsorzy fundują nam nowe niespodzianki. Ale od początku.
Po przylocie do EPNT sprawnie, przez służbę ruchu, pokierowany zostałem na stojankę i tam grzecznie przywitany. Na miejscu byli już moi przyjaciele: Rysiu, Józek i Antek. Udaliśmy się na odprawę którą prowadził dyrektor Aeroklubu. Krótko, rzeczowo i zwięźle. Kierownikiem lotów był szef wyszkolenia, który też nie zamulał, a jak się później okazało, wraz ze swoim zespołem pozwolił latać do woli, bezpiecznie i bez przestojów. Pełna profeska. Stronę organizacyjną trzymali w ryzach między innymi Paweł Kos – prezes – i Robert Koprowski. Wybaczcie, że nie wymieniam wszystkich nazwisk, ale doceniam wysiłek wszystkich. Wśród Was – organizatorów czułem się jak w wielkiej rodzinie – po prostu dobrze.
W tym roku mnogość atrakcji lotniczych przerosła wszelkie wyobrażenia. „Royal Jordanian Falcon's”, „Żelaźni”, „Firebirds” z Aeroklubu Podhalańskiego, oraz „Orliki”, czyli cztery zespoły akrobacyjne! Oj, było na co patrzeć. Piękna zespołowa akrobacja pod muzę – raz był to „Top Gun” innym razem kultowy Glenn Miller z orkiestrą. Bardzo to kultowa muza do pięknego latania.
Ale to nie wszystko, bo ze Słowacji maleńkim żółtym Pitts S2C przyleciał Dusan Samko, który ostro, po amerykańsku dawał czadu! I Jeszcze Leszek Matuszek dostojnie kręcący piękną klasyczną akrobację historycznym Bu 131 Jungmann. Miód na serce lotnika...
Oprócz klasyków takich jak: RWD-5, Jak-18, Piper L-4H „Cub”, An-2, czy moja podróbka Auster-V, przyleciały nowe piękne „ptaki”.
Przepięknie odrestaurowany Boeing „Stearman”, Stinson 108 „Voyager” z 1948 roku, czy wreszcie klasyk zza między – rolniczy Zlin Z-37 „Ćmelak”.
A oprócz wyżej wymienionych wiele, wiele innych nowoczesnych samolotów turystycznych.
A wieczorem dołączyły do tej powietrznej floty balony i paralotnie z napędem pilotowane przez członków Małopolskiego Klubu Paralotniowego. Szczególny zachwyt wywołał wieczorny wspólny pokaz balonów na uwięzi i paralotni latających z efektami świetlnymi.
Loty zawodowo komentowane przez niezawodnego Tomka Buszewskiego z PR Kraków wywołały ogromny aplauz publiczności. I niech żałują ci, którzy wraz ze zmrokiem opuścili lotnisko.
Bo oprócz części lotniczej działo się!
Zespoły artystyczne atrakcje kulinarne, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji. Jednym słowem wielki odlot na miejskim lotnisku.
Pragniemy podziękować organizatorom za ich ciężką pracę, by ta impreza mogła się odbyć. Za pracę między innymi dla nas pilotów. Czuliśmy się u Was wspaniale i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nas zaprosicie!Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-24 12:32 przez Leszek Mańkowski.

•   0  Komentarz(y)

Komentarze

Brak komentarzy - Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym blogu.

Kliknij żeby zalogować