LotniczaPolska.pl

Wpisy na blogu:

imię: lotnicza
nazwisko: polska
czym się zajmuję: dosłownie wszystkim co związane jest z lotnictwem
zainteresowania: lotnictwo komunikacyjne, wojskowe, ogólne, modelarstwo, paralotnie, samoloty ultralekkie, spadochrony, szybowce, wiatrakowce
Szukaj na LotBlogi:

Zaawansowane

Redakcja lotniczapolska.pl
Po drugiej stronie portalu

Grudniowe propozycje

Redakcja lotniczapolska.pl |  •  2010-11-19 14:20 |  Dodaj komentarz

Okres zimowy dla większość lotników, nie jest miesiącem sprzyjającym podniebnym aktywnością, szczególnie w naszym klimacie. O ile więc wytrwałych pilotów, próbujących swoich sił w mrozie i śniegu nie ma zbyt wielu, o tyle tych, którzy "pochłaniają" kolejne książki i filmy o tematyce lotniczej jest znacznie większe grono.

W ostatnim czasie na naszym portalu pojawiły się trzy propozycje wydawnicze, które powinny zainteresować nawet najbardziej wybrednych czytelników.

Atlas niezwykłych chmur

Pierwszą z nich jest książka Atlas niezwykłych chmur wydawnictwa RM, która jest kontynuacją pierwszej publikacji Richarda Hamblyn'a poświęconej zjawiskom występującym na niebie - Wielki atlas chmur.

Również tym razem redakcja Lotniczapolska.pl zdecydowała się objąć patronat medialnym nad książką. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla wszystkich pasjonatów latania, ponieważ umiejętność obserwowania i przewidywania pogody w lotnictwie jest bardzo ważna.
Więcej o książce...


Fot. Wydawnictwo RM

Najlepsze samoloty świata

Drugi tytuł godny polecania to elegancko wydany atlas Najlepsze samoloty świata. Relacje pilotów.. O wyjątkowości książki decydują starannie dobrane zdjęcia oraz wspomnienia, przemyślenia pilotów doświadczalnych i bojowych z różnych sił powietrznych całego świata. Książka to bardzo dobra pozycja dla miłośników lotnictwa w każdym wieku.
Z recenzją Najlepszych samolotów świata można zapoznać się na naszych stronach.
Więcej o książce...

Fot. Wydawnictwo Olesiejuk

Przedstawione propozycje to nie tylko ciekawe lektury na długie zimowe wieczory, ale również interesujące pomysły na świąteczne prezenty. W końcu grudzień już za pasem.

Kalendarz szybowcowy na 2011 rok

W związku ze zbliżającym się końcem roku, powoli rozważamy również zakup kalendarza na 2011 rok. W bogatej ofercie dostępnej na rynku ciężko wychwycić ten najlepszy, który przez cały rok będzie cieszył nasze oko.
Lotniczapolska.pl już po raz kolejny zdecydowała się objąć patronat medialny nad ekskluzywnym kalendarzem szybowcowym wzbogaconym pięknymi ilustracjami Zbigniewa Janika. Na kartach kalendarza odnajdziemy m.in. takie szybowce jak: przedwojenny Orlik i motoszybowiec Bąk, łączący okres przed jak i powojenny IS-A Salamandra, IS-B Komar oraz powstałe już po 1945 roku i współcześnie IS-1 Sęp, IS-2 Mucha, SZD-6 Nietoperz, SZD-9 Bocian, SZD-32 Foka 5, SZD-42-2 Jantar 2B, PW-5 Smyk, SZD-56-2 Diana 2.
Pierwsza edycja kalendarza, która miała miejsce w 2010 roku, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem w środowisku lotniczym, a przez czytelników naszego portalu została nominowana do finału Plebiscytu Lotnicze Orły 2010 w kategorii Produkt Roku. Głosy na kalendarz można oddawać jeszcze do końca roku na stronie plebiscytu.Wszystkie przedstawione powyżej propozycje już niedługo będzie można wygrać w konkursach organizowanych na naszym portalu. Pierwszy konkurs startuje już we wtorek. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-19 14:24 przez Redakcja lotniczapolska.pl.

•   0  Komentarz(y)  Dodaj komentarz

Leszno na fali

Redakcja lotniczapolska.pl |  •  2010-11-12 14:56 |  Dodaj komentarz

W ostatnim tygodniu jedną z ciekawszych informacji lotniczych była zapowiedź organizacji Pierwszych Igrzysk Lotniczych Leszno 2010.
Pomysł zorganizowani Lotniczych Igrzysk wyszedł od szybowników. Jednak podczas igrzysk oprócz zawodów szybowcowych planowane jest rozegranie konkurencji dla pilotów samolotów, balonów, skoczków spadochronowych oraz modelarzy.
Na razie nie ma jeszcze podjętych zbyt wielu konkretnych decyzji dotyczących igrzysk, ale z pewnością organizacja zawodów właśnie w Lesznie to bardzo dobry wybór.
CSS w Lesznie to szkoła o ogromnych tradycjach lotniczych, w której latają najlepsi piloci. Duże lotnisko, fachowa kadra, dobra organizacja od lat pomaga szybownikom zdobywać upragnione "diamenty".


CSS w Lesznie to nie tylko szkoła. To również lotnicza historia i prestiż. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym miejscu nagrano program o szybowcach z cyklu "Legendy PRL-u".
Lotniczapolska.pl również miała swój udział w powstaniu tego programu i możliwość uczestniczenia podczas jego nagrania. Mimo, iż bardzo wiele pochlebnych komentarzy słyszy się o CSS w Lesznie to tylko na miejscu można poczuć ten wyjątkowy klimat. Kilka godzin spędzonych na lotnisku i jedynym Twoim marzeniem jest zostać pilotem szybowca. Pracują tu ludzie z ogromną pasją i doświadczeniem. Oby więcej takich miejsc na lotniczej mapie Polski.
Ci którzy nie mieli okazji oglądnąć programu zapraszamy na strony elka.tv, gdzie można zobaczyć reportaż.

A skoro o historii mowa to nie sposób nie wspomnieć o najnowszym konkursie organizowanym na łamach portalu Lotniczapolska.pl. Do wygrania jest bestsellerowa książka Chłopcy z bombowców autorstwa Paricka Bishopa. Aby wygrać książkę, wystarczy wejść na stronę konkursu i poprawnie odpowiedzieć na 6 pytań, a być może to właśnie Ty okażesz się szczęśliwym zwycięzcą.

•   0  Komentarz(y)  Dodaj komentarz

Noc w Instytucie Lotnictwa

Redakcja lotniczapolska.pl |  •  2010-10-15 11:52 |  Dodaj komentarz

Już dziś o 17.00 rozpoczyna się druga edycja Nocy w Instytucie Lotnictwa. Do godz. 23.00, w ten jeden dzień w roku Instytut Lotnictwa zmienia się dla wszystkich miłośników awiacji w skarbnicę lotniczych atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. symulatory lotu, pokazy poduszkowców, model wiatrakowca projektu Instytutu Lotnictwa, stanowisko do badań obiektów pionowego startu – śmigłowiec IS-2, laboratorium z profesjonalnymi mikroskopami elektronowymi oraz 3D, laboratorium badań materiałów i konstrukcji, pracownia podwozi lotniczych, pracownia środowiskowa, efektowna fontanna ciśnieniowa oraz wyjątkowa atrakcja dla spotterów - oświetlony pas startowy Lotniska Okęcie z najbliższej możliwej strony.

Podobnie jak w roku ubiegłym, redakcja Lotniczapolska.pl również weźmie udział w tym wydarzeniu. Dla uczestników Nocy w Instytucie Lotnictwa przygotowaliśmy wystawę zdjęć o tematyce lotniczej. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu osobiści, jak zawsze będą mogli przeczytać relację i zobaczyć zdjęcia na portalu Lotniczapolska.pl.


Noc w Instytucie Lotnictwa to jedyne wciągu roku wydarzenie podczas, którego instytut jest otwarty dla zwiedzających. My już powoli wyruszamy.
Do zobaczenia!

•   1  Komentarz(y)  Dodaj komentarz

Nowe pióro

Redakcja lotniczapolska.pl |  •  2010-10-22 13:13 |  Dodaj komentarz

W ostatnim czasie poszerzyło się grono współpracowników redakcji Lotniczapolska.pl. Zaowcowało to ciekawymi i interesującymi artykułami oraz wyjątkowymi fotografiami. Artykuły te są jednymi z najchętniej czytanych i najwyżej ocenianych artykułów na portalu.

Chyba, żaden stały czytelnik portalu Lotniczapolska.pl nie przeoczył artykułów Za sterami Boeinga, które cyklicznie od 2-ch miesięcy ukazują są na portalu Lotniczapolska.pl. W każdym artykule kapt. Jakub Cichocki opisuje lot do innego europejskiego lotniska, przybliżając tym samym czytelnikom pracę pilota liniowego.
Artykuły wzbogacone są ciekawymi ujęciami z kabiny pilota oraz zdjęciami lotnisk i samolotów.


Fot. Jakub Cichocki, A321 linii AerLingus lecący z MXP do DUB

Do tej pory czytelnicy Lotniczapolska.pl mogli przeczytać relacje z lotów:
- na Teneryfę
- do Bergamo
- do Rzymu Ciampino
- do Londynu Stansted
Wszystkie te artykuły zebrały doskonałe recenzje wśród naszych czytelników, a pochlebnych komentarzy nie było końca.
Ci którzy, chcieliby dowiedzieć się jak zostać kapitanem Boeinga, mogą to zrobić, czytając rozmowę Piotra Syma z Jakubem Cichockim, autorem artykułów z cyklu Za sterami Boeinga.
Rozmowa z Jakubem Cichockim

Grono naszych współpracowników poszerzyło się również o wyjątkową osobę, na której drodze w realizacji lotniczych planów stanęła ciężka choroba. Jacek Matysiak, bo o nim mowa, kapitan Sił Powietrznych, dowódca klucza lotniczego i pilot samolotu myśliwskiego MiG-21 i MiG-29.
Ostatnio na naszym portalu ukazał się pierwszy artykuł jego autorstwa Ostatni lot MiGa-21 na DOL Kliniska, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników i był jednym z najczęściej czytanych artykułów w ostatnim tygodniu na naszym portalu.

Fot. Jacek "Rekin" Matysiak, Lądowanie Kliniska

W ten weekend pojawi się drugi artykuł Jak wylatałem 1000h do lektury, którego również serdecznie zapraszamy.
Nie zapominajmy jednak, że Pan Jacek na niezwykle kosztowną rehabilitację potrzebuje naszej pomocy. Nie zostawiajmy go samego z tą ciężką chorobą, Pomóżmy Rekinowi.

ReakcjaZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-22 13:14 przez Redakcja lotniczapolska.pl.

•   0  Komentarz(y)  Dodaj komentarz

Konkursowy tydzień

Redakcja lotniczapolska.pl |  •  2010-10-01 14:17 |  Dodaj komentarz

Ten tydzień całkowicie zdominowały konkursy. Jedne dopiero się rozpoczęły, inne zakończyły, a część trwa do tej pory.

Konkurs historyczny

Bardzo dużym zainteresowaniem - jak zawsze w przypadku konkursów o tematyce historycznej - cieszyła się rywalizacja o książkę Samoloty bojowe II wojny światowej autorstwa Andrzeja Zasiecznego. Pytania dla znacznej części uczestników okazały się bardzo trudne. Mimo, iż w konkursie wzięło udział ponad 200 osób, to tylko kilkanaście z nich odpowiedziało poprawnie. Dlatego tym bardziej gratulujemy.
Rozstrzygnięcie konkursu Samoloty bojowe II wojny światowej

Konkursy fotograficzne

W dniu dzisiejszym można już zapoznać się z nadesłanymi fotografiami do wrześniowej edycji konkursu fotograficznego. Nadesłano 43 prace, których poziom jest naprawdę wyrównany. Decyzję o tym, kto zwycięży w w konkursie, jak zawsze podejmą nasi czytelnicy, oddając głosy na swoich faworytów. Dodatkowo, tak jak w dwóch poprzednich edycjach konkursu, zostanie wyróżniony autor fotografii wskazanej przez eksperta. Tym razem będzie nim Tadeusz Brodalka, autor wielu relacji fotograficznych, które można oglądać na naszych stronacKonkurs Wybierz najlepszą fotografię wrześniah.


Fot. Tadeusz Brodalka

Kolejny konkurs który zakończył się z końcem miesiąca to Port Lotniczy w Twoim Obiektywie. Zwycięzców konkursu poznamy już w poniedziałek. Wśród nadesłanych fotografii znalazły się zdjęcia zarówno polskich jak i zagranicznych portów. Możemy tylko pozazdrościć tych podniebnych podróży.
Konkurs Port Lotniczy w Twoim Obiektywie

Konkurs filmowy

Do 20 września trwał również konkurs filmowy. W którym nasi czytelnicy nadsyłali filmy o tematyce lotniczej. Redakcja zapoznaje się z nadsyłanymi filmikami i już we wtorek poznamy zwycięzce konkursu, a wyróżniony film zostanie opublikowany na portalu.
Konkurs ogłosiliśmy w czerwcu - tak więc jest to jeden z najdłużej trwających konkursów na naszym portalu.
Konkurs Sezon 2010

Konkurs specjalny

W dalszym ciągu trwa konkurs Odleć z WITTCHEN. W którym do wygania są wysokiej jakości torby podróżne marki WITTCHEN. Przypominamy jednak, aby uważnie czytać regulamin konkursu. Logo/napis WITTCHEN nie może być wklejone na zdjęcie za pomocą programów graficznych, ale fizycznie musi znajdować się w fotografowanym miejscu. Przez to niestety kilka prac będzie musiało zostać odrzuconych.
Kreatywnych czytelników zapraszamy więc do nadsyłania ciekawych zdjęć o tematyce lotniczej z logo lub napisem (również odręcznym) WITTCHEN. Cenne nagrody czekają.
Konkurs Odleć z WITTCHENZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-01 14:27 przez Redakcja lotniczapolska.pl.

•   0  Komentarz(y)  Dodaj komentarz